Atatürk Bul 185/10 Kat 3 Kavaklıdere Çankaya/Ankara +903124300040 info@tocv.org.tr Pzt-Cum: 09.00-18:00

Bize Ulaşın

0 312 430 00 40

E-Posta

info@tocv.org.tr

Üye Ol

Mail Ağımıza Katılın

BAŞKANIN MESAJI

Obezite ülkemizde ve tüm dünyada hızla artmakta olan ciddi bir sağlık sorunudur. Morbit obezitenin tedavisi ve obeziteye eşlik eden yandaş hastalıkların düzelmesi için günümüzde kalıcı tek seçenek obezite cerrahisidir.

Obezite cerrahisi, gelişmekte olan bir cerrahidir. Obezite cerrahisi pek çok cerrahın öğrencilik ve ihtisas döneminde, ne ders programında ne de ameliyat programında yoktu. Çoğumuz bu ameliyatları öğrenmek için Avrupa ve Amerika’da obezite cerrahisi yapılan merkezlere gitmek zorunda kaldık.

Son yıllarda ülkemizde obezite cerrahisi yapan kamu ve özel çok sayıda merkez vardır. Ülkemizde obezite cerrahisi dünya standartlarına uygun başarı oranlarıyla yapılmaktadır. En az ameliyat kadar bu hastaların takibi de büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde yapılan binlerce ameliyat ve takip sonucunda edindiğimiz tecrübeleri birbirimize aktarmak, bilimsel platformda tartışmak, tez ve yayınlara destek olmak vakfımızın hedefleri arasındadır.

Vakfımızın en önemli amacı eğitimdir. Bu konuda katkıda bulunacak ve vakfımızda görev alan komisyon üyelerine ve komisyon başkanlarına çok teşekkür ederim. Obezite cerrahisine ve sorunlarının çözümüne katkıda bulunan endokrinoloji, psikiyatri, anestezi, gastroenteroloji, radyoloji, beslenme ve diyetetik uzmanlarımıza değerli katkılarından dolayı minnettarız.

Ülkemizdeki obezite cerrahisi konusunda eğitim alan uzmanlara, diyetisyenlere ameliyat olmuş hastalara sağlayabileceğimiz her fayda beni ve vakıfta görev alan tüm üyelerimizi çok mutlu edecektir.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Oktay BANLI
Türk Obezite Cerrahisi Vakfı Başkanı

Prof. Dr. Oktay BANLI

Image

Adres

Atatürk Bulvarı No:185/10
Kavaklıdere Çankaya Ankara

Telefon

0312 430 00 40

Eposta

info@tocv.org.tr
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Mail Listemize Üye Olun.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN